Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Nasza delagacja na Europejskim Kongresie Kobiet Lewicy w Warszawie

dodano 2017-06-10 13:19 w kategorii: Ludzie

Kongres był znakomitą okazją, aby kobiety o poglądach progresywnych i lewicowych mogły się nie tylko poznać, ale również przyjąć plan wspólnych działań. W obradach uczestniczyli również m. in. Zita Gurmai, przewodnicząca PES Women, Evelyne Gebhardt, wiceprzewodnicząca PE, Ines Ayala Sender, hiszpańska europosłanka S&D.
 
 
 
Poza przemówieniami polityczek lokalnych, a także polityczek Partii Europejskich Socjalistów, podczas paneli dyskusyjnych omawiano problemy:
 
1. Równa płaca, praca, wolność ekonomiczna kobiet oraz prawa reprodukcyjne,
2. Przeciwdziałanie stereotypom oraz zwiększenie aktywności kobiet.
3. Wpływ europejskiej polityki równościowej na prawa kobiet w praktyce.
 
Na skwerze przed budynkiem, w którym trwały obrady, przeprowadzono happening, podczas którego uczestniczki Kongresu rozłożyły parasolki, symbol walki kobiet w Polsce o ich prawa - 
"Nie składamy parasolek- będziemy walczyć o prawa Kobiet!".


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.