Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

„Drzewa młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie” o krok bliżej!

dodano 2017-08-26 19:25 w kategorii: Informacje

25 sierpnia 2017 r. w biurze Leśnego Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku odbyło się spotkanie, aby ustalić szczegóły dotyczące powstania miejsc, gdzie będzie można zasadzić drzewo po narodzinach dziecka.
 
W zbliżonym czasie pomysł zgłosił radny Rady Miasta Bydgoszczy, szef SLD Ireneusz Nitkiewicz oraz .Nowoczesna Bydgoszcz. Po uzgodnieniach połączono siły, bo liczy się idea.
 
 
W spotkaniu uczestniczyli: radny Rady Miasta Bydgoszczy, szef SLD Ireneusz Nitkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz, prezes zarządu LPKiW Marcin Heymann, szef.Nowoczesna Bydgoszcz Maciej Wojtczak oraz pracownicy parku.
 
Ustalenia ze spotkania:
- w październiku tego roku będzie pierwsza możliwość zasadzenia drzewa,
- sadzić drzewa będzie moża dwa razy w roku w wyznaczone dni na wiosnę i jesienią. Teren przygotują pracownicy LPKiW tak, aby drzewa zostały prawidłowo zasadzone,
- dla osób, które zasadzą drzewo będą przygotowane zawieszki aby wpisać imię dziecka i datę urodzin,
- dla zachowania porządku i estetyki LPKiW będzie wyznaczał jakie gatunki drzew można sadzić, wskaże gdzie je można kupić,
- ponieważ inicjatorzy chcą, aby drzewa były sadzone nie tylko na polanach, ale i alejach, będzie możliwość zasadzenia drzewa np. w Ogrodzie Botanicznym – zmieniona zostaje nazwa na DRZEWA MŁODEJ BYDGOSZCZY – TU SĄ NASZE KORZENIE,
- w ciągu tygodnia zastanie opracowany regulamin.
 
 
Od zapowiedzi do realizacji!
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Czarzasty: PO za i przeciw dekomunizacji

  2 godziny temu

  - Platforma w sprawie dekomunizacji jest zakłamana – ocenił Włodzimierz Czarzasty w programie „Tak czy Nie”. - Za przyjęciem ustawy dekomunizacyjnej głosowało 438 posłów, nikt nie był przeciw, jedna osoba, Lidia Gądek z PO, wstrzymała się od głosu – przypomniał lider SLD. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Kaczyński premierem? Teraz, albo w ogóle

  wczoraj o 11:48

  - Uważam, że im lepiej partia będzie przygotowana do wyborów w starcie samodzielnym, tym lepszą będzie miała pozycję w potencjalnych rozmowach koalicyjnych – zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Niemiły początek tygodnia

  wczoraj o 07:06

  - Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu nakazujący natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej i wisząca nad nami kara w wysokości 100 tys. euro dziennie na wypadek, gdyby pan minister Szyszko nadal miał inne zdanie na ten temat, jest jednoznaczny i srogi - pisze prof. Bogusłczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie jest normalnie

  przedwczoraj o 15:40

  - Zjeździliśmy z przewodniczącym Czarzastym ponad 130 powiatów i spotykamy się z ludźmi. Słyszymy, iż w Sejmie brak jest lewicy, a partia rządząca posiadająca przez to samodzielną większość niszczy Polskę – stwierdził Marcin Kulasek w programie „ReTV”. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Tusk wszedł w konflikt z jednym z 28 krajów Unii

  przedwczoraj o 10:01

  - Myślę, że Tuskowi nie wypada wchodzić w tak otwarty konflikt na dwa lata przed swojej końcem kadencji. PiS będzie go przedstawiał jako największego wroga i ma wreszcie podstawy - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.